پیمان گیلانی در مصاحبه با مجتمع رسانه ای صنعت ساختمان کشور :فقدان نگاه تخصصی به منظر و فضای سبز شهری، بحران ساز است

  • دوشنبه 30 آبان 1401
    دسته : عمومی
    925

 

پیمان گیلانی در مصاحبه با مجتمع رسانه ای صنعت ساختمان کشور :فقدان نگاه تخصصی به منظر و فضای سبز شهری، بحران ساز است

پیمان گیلانی شهرساز و عضو هیئت مدیره انجمن متخصصان فضای سبز و منظر ایران در حاشیه هم‌اندیشی همایش و نمایشگاه نما، ایمنی و ساختمان پایدار درباره این انجمن گفت که از سال ۸۰ تاسیس شده است و در سال ۸۶ به عضو فدراسیون بین المللی معماران منظر درآمده است.وی افزود: این انجمن خدمات تخصصی به اعضا حقیقی و حقوقی خود ارائه می کند.

این شهرساز بیان کرد: بی توجهی به وضعیت فضای سبز باعث ایجاد بحران های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی و کالبدی شده است.گیلانی ضمن تاکید بر استفاده از دیدگاه متخصصان درمورد کاشت گیاهان افزود: خیلی وقت ها کاشت گیاه در مکانهای نامناسب مثل دوربرگردانها سبب ساز حوادث می شود.

عضو هیئت مدیره انجمن متخصصان فضای سبز و منظر ایران خاطر نشان کرد: نقش فضای سبز شامل نقش کارکردی، زیبایی‌ شناختی، اقتصادی و محیط زیستی است. از این رو کاملا حوزه ای تخصصی است که فقدان توجه به این جنبه ها سبب بروز بحران در شهرها می شود.

جهت مشاهده خلاصه این مصاحبه از این لینک استفاده نمائید.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن متخصصان فضای سبز و منظر ایران می باشد

طراحی وب سایت توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات جهانسو

جهت هدایت به پروفایل کاربری چند لحظه صبر کنید. نام کاربری و یا کلمه عبور نامعتبر میباشد. شما در سایت طلافست ثبت نام نموده اید ولی هنوز کلمه کاربری خود را تایید ننموده اید،لطفا جهت تایید کلمه کاربری به پست الکترونیک خود مراجعه و آن را تایید نمایید.